زندگی با HIV

زندگی با HIV

با توجه به پرسش متداول دوستان، و کاربران سایت در رابطه با آزمایش HIV قصد داریم در این مطلب و مطالب بعدی سایت به بررسی همه چیز در مورد آزمایش HIV برای شما دوستان به صورت جدا هر عنوان در یک مطلب برای شما منتشر کنیم.

در این مطلب سعی داریم که موضع مهم و پر تکرار( زندگی با HIV ) را برای دوستان به صورت کاملا علمی و کوتاه و مفید توضیح دهیم.

زندگی با HIV

افراد مبتلا به HIV باید به مصرف منظم و به موقع داروها اهمیت دهند. حتی فراموش کردن یک دوز دارو می تواند روند درمان را مختل کند. مصرف داروها می تواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد، در صورتی که این علائم ادامه دار شوند، حتما پزشک را در جریان بگذارید، تا با تغییر نوع و یا دوز دارو تغییر مثبتی در علائم دیده شود.

بیمار مبتلا به HIV باید مراقب ابتلا به سرماخوردگی و یا سایر عفونت ها باشد. به همین خاطر، این افراد باید سیستم ایمنی خود را تقویت کنند، رژیم غذایی سالم و متعادلی داشته باشند و ورزش را فراموش نکنند.

فرد مبتلا به HIV باید دائما تحت نظر پزشک باشد.

پیشنهاد مطالعه بیشتر و آشنایی با HIV:

HIV

HIV، ویروسی است که با هدف قرار دادن سیستم ایمنی، احتمال ابتلا به عفونت و سایر بیماری ها را افزایش می دهد. در صورتی که اقدامی نسبت به درمان HIV صورت نگیرد، شاهد پیشرفت بیماری و ایدز خواهیم بود.

گلبول های سفید خون با گردش در سراسر بدن، هر گونه ناهنجاری و تغییر از جمله عفونت را شناسایی می کنند. زمانی که HIV، این گلبول ها را هدف قرار دهد و به آن ها حمله کند، از توانایی بدن در مقابله با عوامل بیماری زا و عفونت ها کاسته خواهد شد.

در چنین شرایطی، احتمال ابتلا به بیماری های مختلف و سرطان افزایش خواهد یافت. البته این مورد را نیز خاطر نشان شویم که ممکن است  فردی سال ها بدون ظاهر شدن علائم این ویروس به زندگی خود ادامه دهد.

HIV، عفونتی است که مدت زمان طولانی در بدن باقی می ماند. با این حال، درمان موثر و کنترل بیماری، از تشدید علائم و انتقال آن به دیگران پیشگیری می کند.

از شما دوستان عزیزم که این مطلب رو تا انتها مطالعه کردید پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو با دوستان خود که نیازمند این مطلب هستند به اشتراک بگذارید.

آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی سینا

بهترین آزمایشگاه اصفهان

مدیریت : خانم دکتر بهناز دیبایی نیا

دارای بورد تخصصی اناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *