نتیجه گیری کلی مطالب همه چیز در مورد آزمایش HIV

نتیجه گیری کلی مطالب همه چیز در مورد آزمایش HIV

(لطفا اگه مطالب منتشر شده در این زمینه رو مطالعه نکرده اید، حتما ۹ مطلب قبل از این مطلب را مطالعه نمایید و در پایان این مطلب را مطالعه کنید.)

در صورتی که تمام مطالب در زمینه آزمایش HIV را مطالعه کرده اید، در این مطلب قصد داریم که نتیجه گیری کلی مطالب همه چیز در مورد آزمایش HIV را برای دوستان بیان کنیم. 

نتیجه گیری کلی مطالب همه چیز در مورد آزمایش HIV

HIV، بیماری خطرناکی است که کارایی سیستم ایمنی را پایین می آورد و فرد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مختلف و عفونت خواهد بود. پیشرفت هایی که در زمینه دارو صورت گرفته است، کمکی است برای بیمار تا بتواند طول عمر بیشتری داشته باشد.

ویروس HIV از طریق مایعات بدن مانند مایع منی و یا ترشحات واژن و از راه رابطه جنسی و یا استفاده از ابزارهای مشترک آلوده مانند سوزن منتقل می شود. با این حال، در صورتی که این ویروس در خون تشخیص داده نشود، احتمال انتقال آن به افراد سالم وجود نخواهد داشت.

در صورتی که نسبت به درمان HIV اقدامی صورت نگیرید، بیماری پیشرفت می کند و تبدیل به ایدز می شود.

پیشنهاد مطالعه بیشتر و آشنایی با HIV:

HIV

HIV، ویروسی است که با هدف قرار دادن سیستم ایمنی، احتمال ابتلا به عفونت و سایر بیماری ها را افزایش می دهد. در صورتی که اقدامی نسبت به درمان HIV صورت نگیرد، شاهد پیشرفت بیماری و ایدز خواهیم بود.

گلبول های سفید خون با گردش در سراسر بدن، هر گونه ناهنجاری و تغییر از جمله عفونت را شناسایی می کنند. زمانی که HIV، این گلبول ها را هدف قرار دهد و به آن ها حمله کند، از توانایی بدن در مقابله با عوامل بیماری زا و عفونت ها کاسته خواهد شد.

در چنین شرایطی، احتمال ابتلا به بیماری های مختلف و سرطان افزایش خواهد یافت. البته این مورد را نیز خاطر نشان شویم که ممکن است  فردی سال ها بدون ظاهر شدن علائم این ویروس به زندگی خود ادامه دهد.

HIV، عفونتی است که مدت زمان طولانی در بدن باقی می ماند. با این حال، درمان موثر و کنترل بیماری، از تشدید علائم و انتقال آن به دیگران پیشگیری می کند.

از شما دوستان عزیزم که این مطلب رو تا انتها مطالعه کردید پیشنهاد میکنم حتما این مطلب رو با دوستان خود که نیازمند این مطلب هستند به اشتراک بگذارید.

آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی سینا

بهترین آزمایشگاه اصفهان

مدیریت : خانم دکتر بهناز دیبایی نیا

دارای بورد تخصصی اناتومیکال و کلینیکال پاتولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *