پاسخ به سوالات پرتکرار پیرامون هپاتیت آ

سوال های رایج از هپاتیت آ

در این مقاله به سوالات مهم و رایج در مورد ویروس و بیماری هپاتیت آ پاسخ داده می شود برای پیدا کردن جواب سوال های خود با ما همراه باشید :

من فکر می کنم که من در معرض هپاتیت A قرار دارم . چه باید بکنم؟

اگر در مورد احتمال بالقوه ابتلا به هپاتیت A سوالی دارید، با پزشک یا بخش بهداشت و درمان محلی یا دولتی تماس بگیرید.

اگر اخیرا به ویروس هپاتیت آ مبتلا شده اید و در برابر هپاتیت A واکسینه نشده اید، ممکن است تزریق یا ایمن گلوبولین یا واکسن هپاتیت A برای شما مفید باشد. با این حال، واکسن یا گلوبولین ایمنی تنها در صورت استفاده از دو هفته اول پس از قرار گرفتن در معرض، موثر است.


بیشتر بخوانید : علائم، نشانه‌ها و درمان هپاتیت A


اگر در گذشته مبتلا به هپاتیت A بوده باشم، آیا می توانم دوباره آن را دریافت کنم؟

نه. هنگامی که از هپاتیت آ  رنج می برید، آنتی بادی هایی را ایجاد می کنید که از ویروس برای شما محافظت می کنند. یک آنتی بادی یک ماده موجود در خون است که بدن در پاسخ به ویروس تولید می کند. آنتی بادی بدن را از بیماری به وسیله پیوستن به ویروس و از بین بردن آن محافظت می کند.

ویروس هپاتیت a
ویروس هپاتیت a

ویروس هپاتیت A در خارج از بدن چقدر می تواند زنده بماند؟

ویروس هپاتیت آ می تواند ماه ها در خارج از بدن زنده بماند. دماهای بالا، مانند جوشیدن یا پخت غذا یا مایعات برای حداقل ۱ دقیقه در دمای ۱۸۵ درجه فارنهایت (۸۵ درجه سانتیگراد) می تواند ویروس را از بین ببرد.

آیا واکسیناسیون می تواند مانع از هپاتیت آ  شود؟

بله بهترین راه برای جلوگیری از هپاتیت A از طریق واکسیناسیون با واکسن هپاتیت A است. برای به دست آوردن مزیت کامل واکسن هپاتیت A، بیش از یک بار تزریق مورد نیاز است.

آیا واکسن هپاتیت آ موثر است؟

بله واکسن هپاتیت A در پیشگیری از عفونت ویروس هپاتیت A بسیار موثر است. تزریق دوم واکسن هپاتیت A موجب حفاظت در دراز مدت می شود.


آزمایشگاه تست هپاتیت در اصفهان


سئو شرکت مهندسی کلینیک ۲۴