آزمایش HIV در دوران بارداری

من باردار هستم ، کی باید آزمایش HIV انجام دهم ؟

آزمایش HIV در دوران بارداری بسیار مهم است. زنان بدون تشخیص و درمان نشده چپ که مبتلا به HIV هستند می توانند ویروس را به نوزادان متولد نشده منتقل کنند. در بیشتر کشورها ، آزمایش اچ آی وی بخش عادی از مراقبت هایی است که زنان در دوران بارداری دریافت می کنند (مراقبت های قبل از تولد). همکاران زنان باردار نیز باید در این مدت آزمایش شوند.

هرچه زودتر در بارداری خود تست کنید بهتر است. شما معمولاً در اولین ملاقات خود ، به طور ایده آل قبل از هفته دهم خود آزمایش خواهید شد. این آزمایشات باید تکرار شود ، یا هر سه ماه یا حداقل یک بار دیگر در سه ماهه سوم شما.

پزشک شما درمورد آزمایشات خونی دیگر که در دوران بارداری انجام می دهند ، به شما می گوید همه چیزهایی را که باید در مورد آزمایش HIV بدانید.

آزمایش HIV در بارداری
آزمایش HIV در بارداری

اگر فهمید که شما مثبت هستید ، برای جلوگیری از انتقال ویروس HIV به فرزندتان ، به شما درمانی داده می شود. هرچه زودتر شروع به درمان کنید ، احتمال تولد فرزند شما با HIV بسیار بیشتر خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر به بخش ما در زمینه بارداری ، زایمان و شیردهی مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید : آشنایی با تست ایدز


انجام روال آزمایش HIV

توصیه می شود اگر رابطه جنسی دارید حداقل سالی یک بار برای HIV و سایر عفونتهای مقاربتی (STI) آزمایش کنید ، حتی اگر همیشه از محافظت استفاده می کنید.

ممکن است بخواهید مرتباً بیشتر از این تست کنید ، به عنوان مثال ، اگر با شریک زندگی جدید رابطه جنسی دارید یا احساس می کنید بیشتر در معرض خطر هستید. به گروههایی که بیشتر در معرض خطر هستند توصیه می شود که مرتباً تست کنند. آزمایش هر ۳ تا ۶ ماه اغلب برای مردانی که رابطه جنسی با مردان دارند توصیه می شود.

آزمایش منظم به شما کمک می کند تا ذهن شما در حالت استراحت قرار بگیرد و اگر مثبت تست کنید ، به این معنی است که می توانید سریعاً شروع به درمان کرده و از سلامتی خود محافظت کنید.


آزمایشگاه تشخیص ایدز در اصفهان